User Tools

Site Tools


artiklid:ttu_robotiklubi_sihikindel_tee_voiduni_robotivoistlusel_robotex2007

TTÜ Robotiklubi sihikindel tee võiduni robotivõistlusel ROBOTEX 2007

30. novembril toimus TTÜ peahoone aulas juba seitsmendat aastat järjest Robotex 2007, mis on Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja IT Kolledži korraldatud populaarne robotivõistlus. Robotexi eesmärgiks on arendada tudengite praktilisi kogemusi mehhatroonikasüsteemide ehitamises, meeskonnatöös ning samaaegselt atraktiivselt propageerida tehnikaharidust.

Läbi aastate on robotid võistelnud nii joonejärgimises, miiniotsimises, purgikeeramises, köieronimises kui takistusraja läbimises. Selleaastase ülesande täitmiseks tuligi leida platsilt üles köie ots, ronida sealt üles 2,45 meetri kõrgusel oleva tähiseni, millega puutes olles tuli veel 5 sekundit paigal püsida.

Seekord oli võistlusel esindatud tervelt 18 meeskonda, kõigist korraldajaülikoolidest ning lisaks veel Nõo koolist, Hugo Treffneri Gümnaasiumist ja Playtechist. Tallinna Tehnikaülikoolist oli tänavu väljas 5 võistlusrobotit ja neist tervelt 4 TTÜ Robotiklubist, kellele seekordne turniir üsna edukaks osutus. Pingeliste võistlusvoorude järel saavutas TTÜ Robotiklubi meeskond „Viplala” esimese koha. Selle suurepärase tulemusega said hakkama Veigo Evard, Andres Ormisson, Rasmus Raag, Andres Vahter ja Siim Viilup, keda juhendasid Lauri Kirikal ja Mikk Leini. Auväärse teise koha saavutas IT Kolledži „Diablo” ning tubli kolmanda koha Tartu Ülikooli „Team Helina ja Püha Vaim 4000.” Lisainfot põneva võistluskäigu kohta saate aadressilt www.robotiklubi.ee.

TTÜ Robotiklubi on TTÜ tudengite poolt loodud mittetulundusühing, mille eesmärk on arendada robootikaalaseid teadmisi ja oskusi tudengite seas. Lühikese eksisteerimisaja vältel on klubi korraldanud arvukaid koolitusi, võtnud käsile erinevaid projekte ning tänu tõhusale meeskonnatööle saavutanud Robotex 2007-l esikoha. Samuti on tihedad sidemed Riia Tehnikaülikooli robootikaorganisatsioonidega.

TTÜ Robotiklubi järgmine eesmärk on esineda edukalt rahvusvahelistel robotiturniiridel, millest klubi jaoks esimene toimubki tuleva aasta aprillis Riias teadusmessil "Robotics 2008". Hetkel on valminud ka projekt esindusroboti algversiooni ehitamiseks, millega alustatakse kevadel. Samuti on plaanis edaspidi jätkata erinevate robootikaalaste koolituste läbiviimist.

Klubi on alati avatud erinevatele koostöövormidele ning tänulik igasuguse toetuse eest. Kontakti on võimalik saada meiliti robotiklubi@gmail.com ning kodulehte saab külastada aadressil http://www.robotiklubi.ee.

TTÜ Robotiklubi tänab toetuse eest Robotex 2007-l Tallinna Tehnikaülikooli ning ABB-d.


Autor: Martin Kontus
Lisainfot ülesande kohta saab Robotexi kodulehelt www.robotex.ee.
Kolmeminutiline kokkuvõtlik videolõik võistlusest asub siin ja täispikk Robotexi video asub aadressil www.video.ttu.ee.

artiklid/ttu_robotiklubi_sihikindel_tee_voiduni_robotivoistlusel_robotex2007.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1