User Tools

Site Tools


projektid:voistlusrobotid:folkrace:ludwig

Ludwig

Ludwig sai nimeks folkrace robotile, mis valmis 2016 sügiskursuse käigus. Kuna folkrace eesmärgil tuli kursustel siiamaani alati põhi ise ehitada, oli vaja mingisugust valmisolevat raami, millel paiknev mehaanika oleks piisav. Roboti põhjaks on Hobbykingist pärinev 1:24 mõõtkavas crawler-kit, millele tuli autonoomseks sõiduks peale lisada elektroonika ja sõiduloogika.

Elektroonika ja programmeerimisega tegelesid sügiskursuse vältel kursandid Kirke ja Martin Karjus. Elektroonika poolest oli tegemist, nagu enamike kursuserobotitega, Pisi-xBee5 plaadiga ja 3 sharpi kaugusanduriga. Platvormil on standard 130 läbimõõduga ilma lisaandmeteta mootorid ja kahepoolne juhtimine mikroservode abil.

Mehaanikat tuli ka 3D-printimise abil täiendada, lisades katte elektroonikaplaadile, löökrauad roboti ette ja taha ning andurite kinnitused.

Robotex 2016-l suutis robot saada edasi teise alagrupi vooru, võites ära esimese alagrupi. Tulemusega võib ilusti rahule jääda, kuigi järgmiseks aastaks on kindlasti arenguruumi.

Tähelepanekuteks ja arengusuundadeks oleks parendada kaugusandurite paigutust, tuunida mootorite ülekandetegurit nii, et robot suudaks ka kiirust arendada ja ka tarkvaralised täiendused, et robot suudaks rajal kinni jäämata pikemat aega hakkama saada.

:projektid:voistlusrobotid:folkrace:ludwig

Võistlusvideo Robotex 2016: https://youtu.be/ysx26ghvYus?t=8862

projektid/voistlusrobotid/folkrace/ludwig.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1