User Tools

Site Tools


projektid:voistlusrobotid:robolahing:ouroboros

Ouroboros

Tegu on esimese tõsisema TTÜ Robotiklubi poolt arendatava raskekaalu võitlusrobotiga. Robot relvasüsteem on tüübilt vertikaalse spinner, mille ajamiks on sõiduauto starteri mootor.

Kere

Roboti raam koosneb peamiselt 30x30x1 ja 40x40x4 nelikanttoru profiilidest. Roboti küljed on kaitstud terasplaatidega. Ees ja külgedel on plaadi paksus 2mm, tagumine sein ning lagi on 1mm ja põhi 3mm paksusest plaadist. Põhjaplaadile on vesilõikusega ettelõigatud avad mootorite ning laagripukkide kinnituse jaoks. Kere keskel asub akude sektsioon, millele saab ligi roboti põhja alt. Akude sektsiooni lagi on 3mm terasest ning sellele kinnitub ka relvasüsteemi mootor.

Relvasüsteemi mehaanika

Relvasüsteemi pöörlev osa on laagripukkidega kinnitatud raamitalade külge ning relvasüsteemi veomootoriks on starteri mootor, mille võimsus on veidi üle 2kW.

Relvasüsteemi südameks on hoorattad. Need on kaheks eraldi monoliitseks plokiks kokku polditud ning keevitatud. Need kaks monoliitset ketast ideaalis pöörlevad 3000 pööret minutis. Ühe monoliitse ketta mass on üle 7kg ning suurim diameeter on 200mm.

Tulemused

Robolahing 2019- 3.koht rahvalemmiku hääletusel

Tegijad

Toetajad

projektid/voistlusrobotid/robolahing/ouroboros.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1