User Tools

Site Tools


projektid:voistlusrobotid:robotex:2012:voistkonnad:nugis

Robotex 2012 võistkond Nugis

Liikmed

Robotil on kõik sarnane Siiliga peale arvuti, milleks oli Seco nano-itx mõõdus arvuti, ja roboti algoritmi.

Siin kirjeldan roboti algoritmi, kuna pole mõtet kirjutada sama juttu siia mis Siilil on roboti mehaanika ja elektroonika kohta.

Algoritm

Algoritmi üldehitus on sama mis Siilil ja Mägral.

Algoritmil on järgmised olekud:

StateApproachBallNisu - Kui näeb palli siis üritab pallile läheneda ja sellest rulliga kinni võtta StateKickBall - kui pall on olemas siis keerab värava poole ja lööb palli. StateSearchBallNugis - Kui palli ei näe siis sõidab ringi. StateGoAwayFromAttackGoal - Kui palli ei näe siis üritab sõita rünnatava värava juurde ja siis selles eemale, teise värava juurde. Kui ei näe rünnatavat väravat siis üritab sõita enda värava juurde.

Hinnang robotile

Robot töötas väga hästi üldiselt. Probleemideks oli kaamera poolt see, et tihti läks kaamera paigast ära, st. kuidagi nihkus objektiiv paigast. Ei tea kas seda põhjustas kaamera objektiivi keere või midagi muud, aga järgmiseks võistluseks on vaja see korda saada.

Teine probleem oli see, et meil ei õnnestunud kaamera värve paika saada ning edaspidi tuleks teha see paremaks. Kõige parem oleks ideaalis see, kui roboti soft oskaks värvid ise ära konfida.

Seekord läks hästi see, et mehaanika ja elektroonika töötasid kõik vigadeta.

projektid/voistlusrobotid/robotex/2012/voistkonnad/nugis.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1