User Tools

Site Tools


projektid:voistlusrobotid:veeralli:jellifish

Jellyfish

Robotiklubi läks veerallile esimest korda osalema 2016. Igaühel oli eelmise aasta võistluste põhjal oma arvamus heast kujust. Tähtsaim tundus olevat suur ümar esiosa, et takistustest sujuvamalt mööda sõita. Nii ei jääks robot ka nurkadesse kinni. Heaks juhitavuseks kasutati kahte mootorit ühe mootori ja tüüri asemel. Nii palju ongi ühist teise veeralli robotiga Esmeralda.

Mehaanika

Kuna esiosa kuju oli juba paika pandud, jäi veel mootorite asukoht välja valida. Liikumissuuna ühtlustamiseks leiti ruumi ka kiilu jaoks. Samas püüti robotit võimalikult väikseks jätta. Nii jõutigi esialgse kujuni, mis pealtvaates meenutas seent või meduusi. Kere valmistati penoplastist, tugevdavad plaadid ning kiilud prinditi.

Elektroonika

Roboti ajuks võeti Pisi-Xbee 5. Anduriteks piisas kolmest infrapuna andurist ulatusega 4-30 cm. Need koos toitelülitiga asuvad ainsatena roboti kere peal. Ülejäänu asub esiosas vee eest kaitstuna.

Robotex 2016

Jellyfish oli üks vähestest, kes sai ringi tehtud. Kahjuks jäi esiots kuidagi seina katnud kile külge kinni ning viimase kurvi peal enne teise ringi lõpetamist pööras Jellyfish ringi. Sirgetel oli näha, et mootorid pole võrdsed ning paat veel otse ei liigu.

Järgmisel aastal tuleks parandada koodi, et robot ei pööraks poole raja pealt tagasi ning saaks sirgetega paremini hakkama. Lisaks võiks proovida suuremate kiirustega, sest seekord kasutati ainult poolt võimsust.

Muudatused 2017

Koodi lihtsamaks katsetamiseks prinditi esiosa seina kõrgendus. Nii ei pea muretsema veekindluse pärast. Kõrgenduse sees on katte kinni hoidmiseks poldid. Püüti ka robotit kiiremaks saada, kuid mootorite ebavõrdsus hakkas järsku tunda andma.

Robotex 2017

Võistlusel sõitis Jellyfish ära esimese kurvi, kuid ristmikul jäi toppama. Teisel katsel oli keerutamine veel hullem. Kindlasti tuleb mootorid välja vahetada.

Galerii

Meeskond

Seotud lingid

projektid/voistlusrobotid/veeralli/jellifish.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1