User Tools

Site Tools


uudiskiri:2016_04

UUDISKIRI aprill 2016

Robotex jalgpallirobotid

Projektijuht: Rain Ellermaa

Robotexi põhivõistluseks jääb suure tõenäosusega ka sel aastal jalgpall. TTÜ aine Prototüüpimine raames luuakse robotile löömiseks vajalikku mehhanismi. Muus osas arendus hetkel seisab.

Joonejärgija Pistrik

Projektijuht: Tambet Eelmere

Robotit pistrik on hakatud ümber mõtlema, kuna siiani plaanitud imur,mis pidi roboti juhitavust kaasa aitama, osutus nõrgemaks kui oodatud. Hetke seisuga on plaanitud imurile leida mõni võimekam asendus, proovides siiski säilitada eelnevalt projekteeritud roboti kergust. Muid muudatusi hetkel pole.

3 kg sumorobot Scythe (Vikat)

Projektijuht: Siim Sülla

Projektiliikmed naudivad hetkel kevadet ja erilist progressi pole kahjuks.

Minisumo robotid

Projektijuht: Eero Raav

Viimase seisuga jäi arendus pooleli uue disaini mehaanika väljatöötamise juures ning vahepeal pole selles osas edasiminekuid olnud meeskonna ajanappuse tõttu.

Mikrosumo robot

Projektijuht: Kaupo Raid

Mikrosumoga on jõutud nii kaugele, et mehaanika ja elektroonika komponendid on suures osas olemas. Arendus on hetkel ajutiselt peatunud kuna tiimi liikmetel on õppetööga tegemist.

Järgija robot

Projektijuht: Peeter Salong

Järgija roboti juures on tööle saadud absoluutasendi lugemine IMU sensorist ja Euleri nurkade arvutamine. Madalamal tasemel on hetkel ka arendamisel roboti juhtimine kui ette antakse algoritmi poolt kiirus ja pöördenurk. Kui praegu on mõlemal mootoril oma PID kiiruse hoidmiseks, siis plaanis on mootorite juhtimine tuua üks tase kõrgemale, nii et kiiruste kontroll käib mõlema mootori tagasiside ja IMU sensori põhjal. See tagab täpsema juhtimise, kuna elimineerib ülekannetest ja mehaanikast tulevad erinevused. Inimese pildi pealt tuvastamine on jõudnud niikaugele, et on lindistatud hulga videosid ning hetkel käib classifier treenimine. Ühe asjana on alustatud ka väikese TFT ekraani tööle panek roboti peal.

Hexapod

Projektijuht: Lauri Leemet

Hexapodi projekt on lõppenud. On jäänud veel aruande kirjutamine. See ei tähenda seda, et hexapodi ei saaks edasi arendada. Andurid on olemas ja testitud, aga juhtloogika vajab veel väga palju programmerimist. Hexapod käis väljas TTÜ avatud uste päeval. Seal sai selgeks mida veel kindlasti korda vaja teha: toitesüsteem ja mõned kruvid kinni keerata. Muidu pidas terve päeva vastu ja peale ühe lahti tulnud jala muid viperusi ei esinenud.

Folkrace

Projektijuht: Raimond Vaba

Viimasest seisust on lisandunud Sanchezi võimekusse güroskoop, mille kasutamine on veel implementeerimisel. Lisaks on mootori kontroller vahetatud võimeka H-silla vastu, mis tähendab eelnevast kiirema reaktsiooniga mootori juhtimist. Mehaanilise poole pealt on veel oodata uusi laagreid liikumise parandamiseks. Kõige uue kohapealt toimub viimane timmimine pühapäevaseks testvõistluseks.

Koolitused

Projektijuht: Kaupo Raid

“Robotite projekteerimise kursus” jõudis edukalt lõpule. Kokku ehitati 3 robotit, millest ükski päris valmis ei saanud. Robotite ehitamist jätkatakse kursuse väliselt. 11.aprill algas “Robotite Programmeerimise kursus”. Registreerunutest ilmus kohale 11 tudengit. Kursusel kasutatavate Pisi-Bot robotplatvormide projekteerimine on lõpetatud ja algust on tehtud kokkupanekuga. Vahepeal on toimunud veel 2 jootmiskoolitust, kus viimasel sai kätt proovida ka HDMI mikroskoobi all.

Töötoad

Projektijuht: Sigrid Münter

Hetkel tehakse töötube peamiselt koostöös TTÜ Muuseumiga, samas aga võtavad koolid ka ise ühendust, et me neile külla läheksime. Sel aastal on valmimas ka Minisumo töötoa robot. Hetkel on ta prototüübi kujul olemas, ent on vaja veel palju tööd teha, et ta töötoa valmidusse saada.

Üritused

Projektijuht: Sigrid Münter

Eesootavad üritused

24.aprillil toimub RoboMiku lahing Jõhvis. TTÜ Robotiklubist läheb 8-liikmeline tiim. Eesmärk on võistelda ning samas ka olla toeks kohapeal olevatele noortele võistlejatele.
5.mail saab TTÜ Robotiklubi 10.aastaseks! Suurem tähistamine toimub 6-8.mail. Info sellel teemal on tulemas kohe-kohe.
14.mail toimub Muuseumiöö “Öös on laineid”. TTÜ Robotiklubi on taaskord oma väljapanekuga külalisi ootamas TTÜ Raamatukogu all kohvikus. Kõigil, kellel vaba aega sellel ajal, võib võtta ühendust sots.grupi juhtidega, sest iga kätepaar on antud üritusel abiks.

Toimunud üritused

9.aprillil toimus Megazone'is laserlahing. Kuna Robotexi ajal saadi nii mõnigi kupong, siis otsutasimegi need ära kasutada ja minna kevadist tuulutust tegema. Kohapeal sai mängitud Laserlahingut kaks korda ning segway-ga sõita, lisaks oli võimalus rallimängu proovida. Mõned pildid

Juhatus

Esimees: Lauri Leemet

Juhatus on valmistumas Robotiklubi sünnipäevaks. Lisaks on uuendatud sponsorlepinguid:
Altium Designer tarkvaraga jätkame ka sel aastal.
Farnellis on Robotiklubil nüüd kaubanduskonto.
Toetajate hulka on lisandunud ka Saku Õlletehas AS ja AS Kalev.
Jätkuvalt toetab meid Paulig Coffee Estonia AS.

uudiskiri/2016_04.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1