User Tools

Site Tools


uudiskiri:2016_06

UUDISKIRI juuni 2016

Joonejärgija Pistrik

Projektijuht: Tambet Eelmere
Projekti raames on alustatud laiahaardelist joonejärgijate kontseptsioonide testimist. Eesmärk on saada teada rohkem erinevatest võimalustest joonejärgijate parendamiseks. Testitakse läbi Blower/imur, esiveoga joonejärgija, mehaaniline pidur ja erinevad rajasalvestamise algoritmid.

Pistrik ise on ootel kuni testimise lõpuni.

Mikrosumo robot

Projektijuht: Kaupo Raid

Mikrosumo roboti projekteerimine on seisnud aga vahepeal on tellitud ära kõik põhilised komponendid. Arendustöö jätkub suve jooksul.

Järgija robot

Projektijuht: Peeter Salong

Robotil on inimese tuvastamiks esialgne classifier olemas. Ta küll ei tuvasta konkreetset inimest, vaid kõiki inimesi. Loomulikult tuleb seda veel täiendada, aga vähemalt saab algust teha terviklahenduse katsetamisel. Madalama taseme PID juhtloogika tegemine on hetkel peatunud, fookusesse on tõusnud robotile viisaka välimuse andmine. Järgija projekt sai firmast Proplastik sponsorluse korras alumiinimumkomposiit materjali, millega siis katame kogu roboti kere. Lisaks on algust tehtud ka remote lahenduse väljatöötamisega, nii et pilt kui ka roboti andmed jõuaksid inimese arvutisse kaugjuhtimiseks või süsteemi silumiseks/jälgimiseks.

Hexapod

Projektijuht: Lauri Leemet

Hexapodi projekt on lõppenud aga tegevusi hexapodi arendamisel jätkub. Kellel huvi saab tegeleda hexapodi arendamisega edasi.

Folkrace

Projektijuht: Raimond Vaba

Hetkeseisuga on Sanchez jõudnud käia võistlemas nii Jõhvis kui ka Riias ning saanud mõlemal üritusel esimese koha. Muuhulgas on näha eelnevalt esinenud vigu ning nende parandamiseks on hetkel teoksil roboti mehaanika täiustamine ning ka robotile suunataju õpetamine.

Koolitused

Projektijuht: Kaupo Raid

Kevadine programmeerimise kursus jõudis lõpule juba mai keskel. Kahjuks suurem osa roboteid ei jõudnud tasemelt võistlusvormi ajapuuduse tõttu. Suuremad huvilised leidsid aega ka võistlemas käia, et robotid proovile panna. Kokku on pandud ka 3 esimest Pisi-Bot robotplatvormi, mida hakkavad ka tulevastel kursustel tudengid kasutama. Huvi korral on võimalus kursuse lõpetanutel jätkata tegevust robotiklubi projektides või pakkuda välja ise uus projekt.

Töötoad

Projektijuht: Sigrid Münter

Hetkel töötubade tegemisel rahulikum aeg. Plaan on võtta vahepeal jõudude kokkukogumiseks aega ning vahepeal tekitada töötubade andmise juhend (mis on plaanis ka varem olnud, ent pole olnud aega seda teostada). Ehk siis töötubade tegemises teha väike paus, et värskendatult uuesti kõik üles ehitada (nii strateegia, inimesed kui ka töötoa vahendid).

Üritused

Projektijuht: Sigrid Münter

Eesootavad üritused

Suvel on ürituste osas rohkem vaba kava. Kellel on huvi midagi korraldada, võtke ühendust. Samuti on oodatud ideed ürituste kohta (juhul kui ise ei soovita üritust korraldada).

Toimunud üritused

  • 24.aprillil toimus RoboMiku lahing Jõhvis. Tagasi saabuti nii mitmegi karikaga. Sanchez - Folkrace I koht, Skorpion - Joonejärgimine I koht, Attempt - Joonejärgimine II koht. Lisaks püüti tähelepanu Hexapodi tantsu-tralliga. Pilte ja videosid võimalik näha SIIT.
  • 5.mail sai TTÜ Robotiklubi 10.aastaseks! Selle tähistamiseks korraldati Robotiklubi juubeli bankett, mille kohta pilte on võimalik näha galeriist. Lisaks toimus tähistamine 6-8.mail Rehe Turismitalus, kus mängiti erinevaid sportmänge, grilliti ja saunatati hoolsalt ning käidi ka matkamas Marimetsa looduskaitsealal. Matka korraldas Peeter Salong. Ka selle kohta on võimalik huvi korral vaadata pilte
  • 14.mail toimub Muuseumiöö “Öös on laineid”. TTÜ Robotiklubi oli taaskord oma väljapanekuga külalisi ootamas TTÜ Raamatukogu all kohvikus. Robotiklubi Muuseumiööl 2016
  • 28.mai 2016 käidi võistlemas Robotika 2016-l. Tulemused: Sanchez - Folkrace 1. koht, Mink - Joonejärgimise 2. koht. Suurepärast kokkuvõtet ning pilte saab uurida SIIT
  • 3.juuni 2016 osales Robotiklubi esindaja Industry 4.0 konverents 2016'l. Esindajateks olid sel korral Kaupo Raid ning Hexapod
  • 15.juunil käidi väikse seltskonnaga kohalikus Mustamäe Apollo kinos vaatamas filmi “Warcraft: The Beginning”.

Juhatus

Esimees: Lauri Leemet

Robotiklubi sünnipäeval selgusid ka TTÜ Robotiklubi aasta 2015 parimad:

Robotiklubi töökoda kolis lähemale. Nüüd asub töökoda klaasist seintega ruumis meie klubiruumi vastas U06-016.

Lisaks, tuleks hakata taaskord mõtlema, kas kellelgi on huvi juhatusse kandideerida. Nimelt on uued juhatuse valimised juba augustis ning praegu oleks paras aeg mõtteid mõlgutama hakata!

uudiskiri/2016_06.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1