User Tools

Site Tools


artiklid:baltic_robot_sumo_2008_esikoht

TTÜ Robotiklubi esikoht Baltic Robot Sumol 2008

3kg sumorobotid

Laupäeval, 13. septembril toimus Riia Tehnikaülikoolis esimest korda Balti riikide vaheline sumorobotite võistlus Baltic Robot Sumo : Riga 2008. Võistlemas oli 12 kõrgetasemelist robotit, neist 7 kolmekilogrammiste põhikategoorias ja 5 minisumo kategoorias. Võistlusel esindas Eestit TTÜ Robotiklubi kahe robotiga „Killer“ ja „Slayer,“ millest viimane võitis esikoha. Teine koht läks Leetu ja kolmas Lätti.

Baltic Robot Sumo on välja arenenud iga-aastasest robootikamessist ja –võistlusest Robotika. Antud võistluse eesmärk on koondada noori, õpilasi, tudengeid, ülikoolilõpetanuid, insenere ja entusiaste, kelle praktiline huvi ala vastu tõstab siinse regiooni oskusi robotite ehitamises. Juba esimesel üritusel olnud meelelahutuslik show ja tihe konkurents andis mõista selle tulemuslikkusest.

Sumorobotite võistlus toimub sarnaselt päris sumole kahe autonoomse, täiesti iseseisvalt toimiva roboti vahel, mis peavad teineteist valge piirjoonega ringist välja lükkama. Võisteldakse mitmetes kaalukategooriates, millest populaarseim on 3 kg robotite oma. Väljaku diameeter 3kg klassis on 1,54 m ja robotite mõõdud jäävad 200 x 200 mm piiridesse. Üldjuhul kestab üks võistlus mõned sekundid, kuid on roboteid mis suudavad vastase ka vähem kui sekundiga välja lükata.

TTÜ Robotiklubi oli oma roboteid ehitanud aasta algusest alates. Robotika 2008-l kevadel saavutati teine koht, kuid pika arenduse tulemusena saadi robotid toimima ka nüüdses küll väiksemas, kuid tunduvalt raskemas konkurentsis. TTÜ Robotiklubil on kavas sumorobotite võistlustel ka edaspidi osaleda. Järgmine Baltic Robot Sumo toimub 2009 aasta kevadel Tallinna Tehnikaülikoolis, millest saavad osa võtta kõik huvilised. Täpsemat informatsiooni nii toimunud kui tulevate võistluste kohta leiab peagi võistluse kodulehelt www.balticrobotsumo.org.

Võistkond "Slayer"
Roboti Slayer võistkond koosseisus Jaanus Karjane, Mikk Leini ja Raul Piiber (vasakult paremale).

TTÜ Robotiklubi tänab Tallinna Tehnikaülikooli rektorit, Mehaanikateaduskonda ja MARU Ehitust robotite Killer ja Slayer ehitamise toetamise eest.

Täpsem info:

Martin Kontus
Baltic Robot Sumo korralduskomitee liige
518 11 99
martin.kontus(ät)gmail.com

Mikk Leini
„Slayer“ meeskonna kapten
534 55 195
mikk.leini(ät)gmail.com

artiklid/baltic_robot_sumo_2008_esikoht.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1