User Tools

Site Tools


artiklid:ttu_robotiklubi_voitis_robotexi

TTÜ Robotiklubi võitis Robotexi

Novembri viimasel päeval toimus tehnikaülikooli aulas juba seitsmendat aastat järjest Robotexi võistlus, mis on Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja IT-Kolledži korraldatud robotivõistlus.

“Robotex 2007” osales 18 meeskonda, peale kõigi korraldajaülikoolide ka Nõo koolist, Hügo Treffneri Gümnaasimist ja Playtechist. Tallinna Tehnikaülikoolil oli väljas viis võistlusrobotit ja neist tervelt neli olid pärit TTÜ Robotiklubist, kellele seekordne turniir osutus üsna edukaks.

Pingeliste võistlusvoorude järel saavutas TTÜ Robotiklubi meeskond Viplala esimese koha. Selle suurepärase tulemusega said hakkama Veigo Evard, Andres Ormisson, Andres Vahter, Rasmus Raag ja Siim Viilup, keda juhendasid Lauri Kirikal ja Mikk Leini. Auväärse teise koha saavutas IT-Kolledži Diablo ning kolmandaks tuli Tartu Ülikooli Team Helina ja Püha Vaim 4000.

TTÜ Robotiklubi järgmine eesmärk on esineda edukalt rahvusvahelistel robotiturniiridel, millest klubi jaoks esimene on tuleva aasta aprillis Riias. Omavahel konkureerivad seal kolmekilosed võistlusrobotid, kelle ülesandeks on teine robot sumoringist välja lükata.

Praegu on valminud ka projekt esindusroboti algversiooni ehitamiseks, ehitamisega tehakse algust kevadel.

Avaldatud: 13. detsember 2007 ajalehes (Tallinna & Tartu) Linnaleht
Autor: Martin Kontus

artiklid/ttu_robotiklubi_voitis_robotexi.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1