User Tools

Site Tools


galerii:robotika_2016

Robotiklubi Riias 28. mai 2016

Robotiklubi esindajad

Tulemused

  • Sanchez - Folkrace 1. koht
  • Mink - Joonejärgimise 2. koht

Kokkuvõte üritusest

Üritus, mis sisaldas kokkuvõttes 8 tundi autosõitu ja 6 tundi robotivõistlust, oli suhteliselt hästi organiseeritud ning hubase sportliku suhtumisega. Muuhulgas Robotiklubi poolt kaasalöönud võistlusaladele käis paralleelselt ka pidev andmine sumode kategoorias.

Joonejärgimises olid võistlemas 2 uuemat robotit ja vanameistrid Mink ja Kärp. Kõrvaltvaataja kriitilise pilguna saab öelda, et kindlasti jäi potentsiaalne lisakoht poodiumil saamata halva võistlusstrateegia tõttu. Nimelt kogu aja jooksul oli võimalik sooritada 3 katset, millest parim läks lõppajana kirja ning pingerida moodustati nende alusel. Lisarolli mängisid kindlasti ka tekkinud tehnilised probleemid. Suuremad konkurendid tulid sedapuhku veelgi rohkem lõunast - Leedust, mille esindaja napsas endale 1. ja 3. koha. Kuigi täpseid aegu kohapeal ei avalikustatud, võis arvata, et 3. ja 4. koht oli tihedas jagamises Kärpi ja leedukate roboti vahel.

Folkraces kulges üritus märksa dünaamilisemalt kokkupõrgete, ümberkukkumiste ja kiiruse saatel. Folkrace mastaabis on näha väga kiiret arengut konkurentsis, kus üha rohkemad robotid kasutavad ära raja ja võistluse iseärasusi - mõni üritab olla aeglane ja kindel, samal ajal kui teine üritab mängida massi-eelise peale. Sancheze võidukäik kulges läbi tasavägise alagrupi, kus teise koha ees oli edumaa vaid mõne ringi pikkune. Finaalis aga oli näha Sancheze kindlat sihti läbida 3 minuti jooksul uskumatu arv ringe - neid tuli koguni 22, mis oli rohkem kui keegi alagrupis 3 katse peale kokku sai. Sellegipoolest olid vastastel vägagi adekvaatsed robotid ning võistlus oli vägagi pingeline - võimalik, et tegu oli esimese pealtvaatajate jaoks lõpuni põneva folkrace võistlusega

Pildid

:galerii:robotika:2016

Videod

galerii/robotika_2016.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1