User Tools

Site Tools


projektid:voistlusrobotid:robotex:2014:c_kursus

C++ kursus

Registreeri kursusele!

Esimene kokkusaamine 24.03.2014 kell 18, VI-425.

Kursus hakkab olema iga esmaspäev kuni semestri lõpuni, umbes 1,5-2 tundi.

Kursuse eesmärgiks on anda sissejuhatus C++ keelde ning tutvustada graafiliste kasutajaliideste tegemist Qt raamistikuga ja tutvustada lühidalt robotite juhtimises kasutatavat ROS raamastikku. Kogu programmeerimine on mõeldud PC-le, aga saadud teadmisi saab kasutada ükskõik millisel platvormil.

Peale kursusel osalemist oled tuttav järgmiste mõistetega: tingimuslaused, kordused, sisend/väljund, streamid, erinevad konteinerid (STL vector, map, …), threadid, pointerid, referenced, klassid, pärimine, public/protected/private, koodi versioonihaldus (Mercurial/git), Qt, aknad, signaalid ja slotid, ROS (Robot Operating System).

Kursusel enda arvutis kaasa tegemiseks oleks vaja kompilaatorit ja hiljem ka Qt. Koodi redigeerimiseks oleks hea kasutada Qt Creatorit. Windowsis on kõik see mugavalt installitav koos Qt-ga korraga, alla laadida saab siit. Roboti ja ROSiga tegelemiseks oleks hea kui su arvutis oleks Linux (ja ka programmeerida on sellega palju mugavam kui Windowsis). Ei maksa kohe ehmuda ja arvata, et kui linuxit pole siis midagi teha ei saa. Sobib ka virtuaalmasinas selle kasutamine, install iseenesest on väga lihtne. Vaja on VirtualBoxi ja Kubuntu 14.04 iso (just see konkreetne ubuntu versioon, ROS ei tööta muuga) faili.

Töövahendid

Kursusel kaasa tegemiseks on vaja enda arvutisse C++ kompilaatorit ja vahendit koodi kirjutamiseks. Järgneb Windowsis Qt (millega on kaasas kompilaator ja Qt Creator koodi kirjutamiseks) installimise juhend.

  • Mine lehele http://qt-project.org/downloads ja lae alla sealt “Qt Online Installer for Windows”
  • Peale installeri käivitamist ja paar korda “Next” vajutamist ilmub puu valikutega, kliki lahti sealt valik nimega “Qt 5.2.1” ning vali sealt “MingW 4.8” ja eemalda valikud kõigi ülejäänute eest.
  • “Tools” valikust vali samuti “MingW 4.8”.
  • Peale Next vajutamist ja litsentsidega nõustumist ja mõningast ootamist on su arvutis olemas Qt, MingW C/C++ kompilaator ja Qt Creator

Kokku võtab see ruumi umbes 2GB. Keda Qt ei huvita võib proovida installida eraldi MingWd ja kasutada mõnd teist koodiredaktorit. See võtab ka oluliselt vähem ruumi. Kes tunneb end eriti seiklushimulisena võib endal installida arvutisse VirtualBoxi ja sellega installida endale Linuxi virtuaalmasinasse.

Lingid

projektid/voistlusrobotid/robotex/2014/c_kursus.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1