User Tools

Site Tools


syndmused:baltic_robot_sumo:2010:tallinn

Baltic Robot Sumo 2010 Tallinn Cup

Üldinfo

Laupäeval, 2. oktoobril 2010 algusega kell 10:00 toimus Tallinna Tehnikaülikooli aulas Baltimaade sumorobotite karikavõistlus Baltic Robot Sumo Tallinn 2010 Autumn Cup.

Esimene Baltic Robot Sumo karikavõistlus toimus 13. septembril 2008 Riia Tehnikaülikoolis. Üritus toimub kaks korda aastas ja tänavu sügisel võeti Tallinnas üksteisega mõõtu juba viiendat korda. Võistlus toimus sumo, minisumo ja roombarobotite kategoorias

inglisekeelne reklaamplakat

Dokumendid

Abimaterjalid

Kokkuvõte

Baltic Robot Sumo 2010 Tallinn Cup jätkas traditsiooni korraldada kaks korda aastas sumorobotite võistlust Baltikumi robotiehitajate vahel. Võistlusel osales 42 robotit 41 osalejaga Eestist, Lätist, Leedust ja Rumeeniast. Võistlust külastas hinnanguliselt 100-150 inimest.

Üldjoontes võib üritust kindlasti õnnestunuks lugeda. Üritus laabus plaanipäraselt, kuid tekkis ka olukordi, millega korraldajad ei osanud eelnevalt arvestada. Tänu heale tiimitööle suudeti tekkinud probleemid kiiresti lahendada.

Võistlejate ettevalmistusruum ning võistlus- ja pealtvaatajate ala olid lahendatud sarnaselt 2009.aasta kevadel toimunud Tallinna karikavõistlusele. Aulas oli robotiehitajate ettevalmistusala ning aula kõrval asuvas auditooriumis toimusid võistlused. Mõlemad alad olid varustatud Mini sumo ja Standard sumo võistlusväljakutega. Kogu võistlust filmis TTÜ Multimeediaklubi “Kaader”. Videopilt kuvati nii aula kui ka auditooriumi poolele, samuti sai otseülekannet vaadata Baltic Robot Sumo kodulehelt. Üritust juhtis professionaalne õhtujuht Mikk Melder, kes suhtles publiku ja võistlejatega ning kommenteeris võistlust inglise keeles. Kohtunikuks oli Martin Kontus, kes on seda kohustust kandnud ka kahel eelneval karikavõistlusel ning sai seegi kord hästi hakkama.

Probleem oli uuendusliku Standard sumo robotiga Chuck MR, kes kasutas liikumiseks elektromagneteid sisaldavaid jalgu, mis põhjustasid koostöös vastasroboti sahaga väljakule kahjustusi. Reeglite rikkumist antud olukorras ei toimunud ja roboteid ei kõrvaldatud võistluselt, kuna kahjustus tekkis kahe roboti koostöös. Kahjustusi väljakul oleks saanud ennetada võistlusväljakute pulbervärviga katmise korral. Võistlusjärjekorra ning statistika kuvamise süsteemi lahendasime projektorite ja Microsoft Access-i vahendusel. Lahendus oli nii võistlejatele kui publikule arusaadav ning õigustas end. Süsteemi puuduseks oli statistika mitte salvestumine, seetõttu kogu statistika on jäädvustatud märkmetena paberil. Auhindadeks oli rahvusvahelise elektroonika-komponentide edasimüüja AS-i Farnell kinkekaardid koguväärtuses 1000 eurot. Lisaks andsid korraldajad kõigile osavõtjatele diplomid ja T-särgid.

Eesti ja TTÜ Robotiklubi lippu hoidis kõrgel oma klassis teise koha saanud robot Põrgupoiss.

Suured tänud kõigile, kes aitasid nõu ja jõuga.

Tegijad

syndmused/baltic_robot_sumo/2010/tallinn.txt · Last modified: 2022/04/28 20:24 by 127.0.0.1